Про благочиння

Березанське благочиння Бориспільської єпархії УПЦ утворено 12 грудня 2012 року розпорядженням Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УПЦ № 2408, як благочинницький церковний округ Яготинського вікаріатства Київської єпархії. Першим благочинним було призначено клірика Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря у Феофанії м. Києва архімандрита Анастасія (Пономаренко). У зв’язку зі скасуванням вікаріатств та утворення Бориспільської єпархії ( журнал Священного Синоду №58 від 25 серпня 2013 року) Березанське благочиння стало одним із 13-ти благочинь новоутвореної єпархії.

04 червня 2014 року благочинним Березанського округу було призначено архімандрита Назарія (Омеляненка).

Сьогодні у Березанське благочиння входить 19 парафій, на котрих служіння звершують 18 священнослужителів (+1 заштатний): 1 архімандрит, 1 ієромонах, 7 протоієреїв, 7 ієреїв, 1 диякон, 1 ієродиякон). Храм всіх преподобних отців Києво-Печерських знаходиться на території Березанської виправної колонії № 95. При Свято-Благовіщенському храмі м. Березані та Свято-Троїцькому храмі с. Недра діють катехізаторські курси для дорослих. При Свято-Михайлівському храмі м. Березані, Свято-Троїцькому храмі с. Недра та Свято-Покровському храмі с. Поділля діють воскресні школи для дітей.