Навечір’я Богоявлення

Православна Церква завжди готує віруючих до різних свят. Одні свята наповнені радістю, а в інші – Церква згадує трагічні події. Великі свята мають періоди передсвята та післясвята. Це пов’язане із особливим шануванням дванадесятих свят. Так і перед Хрещенням Господнім, починаючи із 15 січня, триває період передсвята. Це означає особливий ритм та особливі молитвослов’я під час богослужіння в цей період.

Найважливішим у період передсвята є 18 січня. В цей день встановлено суворий піст. Зранку богослужіння розпочинається зі звершення Царських часів, за якими у давнину завжди молився цар або імператор. На них лунали особливі тропарі про Хрещення Господнє, а також читалися парамії, Апостол та Євангеліє, які розповіли про свято. Богослужіння цього дня у Свято-Благовіщенському храмі Березані очолив настоятель храму архімандрит Назарій (Омеляненко) у співслужінні духовенства храму. Цього дня Божественна Літургія святителя Василія Великого розпочалася вечірнею, за якою хор виконав стихири Богоявлення та були прочитані 13 парамій, котрі свідчили старозавітні пророцтва про Хрещення Господнє. Після Літургії було звершено Велике освячення води.