Перша пасія Великого посту

25 лютого 2018 року, ввечері в першу неділю Великого посту було звершено чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим у Благовіщенському храмі м. Березань. Очолив богослужіння благочинний – архімандрит Назарій (Омеляненко) у співслужінні духовенства благочиння. Вже який рік поспіль за Пасіями співає хор під керівництвом протоієрея Олександра Клименка.

Пасія (з латинської мови «passio» – «страждання», «страсть») – це богослужіння, під час якого прочитуються уривки з Євангелія про Хресні Страждання Іісуса, а також проспівуються окремі піснеспіви із богослужінь Великої П`ятниці та Великої Суботи і виголошується проповідь. Про Пасію немає згадок у церковному Уставі (Типіконі), адже вона була запроваджена на Русі значно пізніше останнього.

За богослужінням було прочитане страсне Євангеліє від Матфія. В кінці отець Назарій звернувся до прихожан зі словами проповіді, в яких зосередив увагу віруючих на Іскупительному подвигу Спасителя та його значенні у житті кожної людини.

Усі фото новини – https://flic.kr/s/aHsmg4Jc4X